Nagroda Obywatelska Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Posted by on May 28, 2015

nagroda6a

Teatr Wielki w Cigacicach otrzymał Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna. Wyniki III edycji konkursu ogłoszono 27 maja podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim zorganizowanej z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Nagroda Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została ustanowiona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 r. Przyznawana w trzech kategoriach:

Wspólnota Obywatelska – dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestnictwo w realizacji zadań publicznych;

Partnerstwo Samorządów – dla jednostek samorządu, które będą ze sobą najefektywniej współpracować i wykształcą wzory działań dla innych;

Obywatelska Inicjatywa Lokalna – dla organizacji obywatelskich lub poszczególnych osób, które w szczególny sposób zasłużą się w pracy na rzecz dobra wspólnego.

nagroda5Po trzech nominowanych w każdej kategorii wskazała Kapituła – pod przewodnictwem prof. Jerzego Regulskiego, na podstawie oceny 197 zgłoszonych wniosków. Zwycięzców wskazał Prezydent RP.

Podczas uroczystości Nagroda Obywatelska Prezydenta RP w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna przyznana została Teatrowi Wielkiemu w Cigacicach. Statuetkę z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała Marzena Wozińska- założycielka teatru. Wraz z nią na uroczystości był aktor Teatru Wielkiego- Marek Szumski.

Kapituła przyznająca nagrodę doceniła teatr za długoletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz za działania społeczne na rzecz wspólnego dobra. Oceniła, że nasza inicjatywa jest nowatorska i efektywna oraz stanowi wzór do naśladowania.

Delegacja teatru dostała się do Warszawy samolotem, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy panu Edwardowi Fedce oraz panu burmistrzowi Ignacemu Odważnemu.

Cieszymy się, że nasze działania docenił Prezydent RP Bronisław Komorowski. Jest to niezwykłe wyróżnienie, które traktujemy jako ogromny sukces. Na pewno będziemy kontynuować podjętą inicjatywę, bo taka nagroda motywuje do dalszego działania, a zespół tworzą ludzie ze społecznym zacięciem i wielkim zapałem.

nagroda7Cieszymy się, że możemy nieść radość innym, a to, co robimy, sprawia nam wiele satysfakcji.

Wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i wspierali nas, dziękujemy za zaangażowanie i dobre słowo.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP (Eliza Radzikowska-Białobrzewska)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress