O Teatrze

Cigacice to wieś położona nad Odrą w województwie lubuskim. Na pierwszy rzut oka to wieś zwyczajna- z jednym kościołem, kilkoma sklepami i portem nad rzeką. Ale, gdy się przyjrzeć bliżej to wcale taka zwyczajna nie jest. Bo która wieś jeszcze ma u siebie teatr? Ha! A Cigacice mają! Na dodatek jest to Teatr Wielki!fotkagrupowapolaroid

 Teatr Wielki w Cigacicach powstał w 2005r. Zrodziła się wtedy inicjatywa, aby przygotować przedstawienie dla miejscowych dzieciaków. Początkowo miało być to wydarzenie jednorazowe i nikt nie przypuszczał, że tworzenie spektakli stanie się cykliczne i na stałe wpisze się w życie kulturalne wsi.

 Już przy pierwszym spektaklu reżyserowanie i opiekę nad teatrem przejął Dariusz Kamys- znany kabareciarz, świeżo upieczony wówczas mieszkaniec Cigacic. Ludzi do stworzenia obsady werbowano „na ulicy”. Niektórzy zgadzali się chętnie, inni odmawiali. Większość z tych, która uczestniczyła w pierwszym przedstawieniu, pozostała w teatrze do dziś. W międzyczasie dołączyli kolejni.

 Wszyscy członkowie grupy są amatorami, których połączyła chęć do zrobienia czegoś fajnego dla siebie i innych. Dla siebie, bo próby są doskonałą formą relaksu, odprężenia i śmiechoterapii. Dla widzów, bo spektakle, przynajmniej póki co, przyjmowane są z dużą życzliwością i sympatią.

Koszty przygotowywania przedstawień- kostiumy, rekwizyty, scenografia- ponoszą sami uczestnicy.

Siedzibą Teatru Wielkiego od samego początku jest Szkoła Podstawowa w Cigacicach. Tam odbywają się próby oraz premiery.

W wykonaniu Teatru Wielkiego w Cigacicach można było zobaczyć:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress