Plebiscyt Kobieta Przedsiębiorcza

Posted by on Mar 7, 2013

1 Spośród 37 pań startujących w naszym plebiscycie Czytelnicy wybrali trzy laureatki, które otrzymały tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2013 Czytelników ,,Gazety Lubuskiej”. Najwięcej głosów, bo aż 1953 zdobyła Agnieszka Brodzikowska z Sulechowa. Drugie i trzecie miejsce przypadło paniom z Zielonej Góry: Samancie Krzyżaniak (1749) i Beacie Piasny (708).  Czytelnicy przysłali dokładnie 7 tysięcy SMS-ów. Takze trzy uczestniczki uhonorowała kapituła w składzie: Iwona Zielińska, redaktor naczelna „GL”, Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego oraz Antonina Korban-Kowalska i Krystyna Stachów, szefowe kół gospodyń wiejskich.Tytuł ,,Kobieta Przedsiębiorcza 2013″ przyznała Grażynie Dereń z Lubiechni Wielkiej, Marzenie Wozińskiej z Cigacic i Agnieszce Skrzypczak-Męcfel z Gorzowa.

Czym zajmują się laureatki?

Agnieszka Brodzikowska z Sulechowa spełniła swoje marzenie i założyła niepubliczne przedszkole „Dobra Wróżka”. – Kosztowała to mnie oraz moją rodzinę wiele trudu i ogromnego poświęcenia, ale wreszcie się udało. Przedszkole to nie tylko pomysł na biznes. To realny wpływ na wychowanie nowego pokolenia. Jako matka czwórki dzieci wiem, jak jest to ważne – wyznaje pani Agnieszka. Z wykształcenia jest pedagogiem i mimo, że próbowała różnych zajęć, nigdy nie zrezygnowała z pracy z młodzieżą. Nadal wykłada na sulechowskiej PWSZ.

Samanta Krzyżaniak stworzyła w Zielonej Górze miejsce, w którym kobiety czują się jak w raju. To Salon Zdrowia i Urody Fascynacja. – Stworzyłam firmę jako odpowiedź na silną potrzebę wspierania kobiet, poprzez minimalizowanie mankamentów i defektów urody, redukowanie problemów i schorzeń dermatologicznych – opowiada pani Samanta. – Wierzę w magiczną siłę, jaką daje poczucie samoakceptacji wynikające z zadowolenia z własnej aparycji i estetyki.

Beata Piasny z Zielonej Góry jest właścicielką agencji Wizerunku i Rozwoju CAMBIAR. Jej firma oferuje coaching, szkolenia, warsztaty „w dobrym stylu” z komunikacji, wystąpień publicznych i autoprezentacji oraz treningi rozwoju osobistego. Uczy kreowania wizerunku w biznesie i stylizacji osobistej. Pani Beata działa również społecznie jako prezes Stowarzyszenia Spotkania Kobiet. Powstało ono z myślą o wspólnym działaniu, wymianie doświadczeń i poznawaniu inspirujących ludzi.

Grażyna Dereń z Lubiechni Wielkiej. Jej pasją jest gotowanie. Zbiera i przygotowuje materiał związany z kulinariami lubuskimi. Aby w przyszłości wydać wymarzoną książkę kulinarną. Promuje także dziedzictwo kulinarne Ziemi Lubuskiej. Jej dwa produkty zostały wpisane na Ministerialną Listę Produktu Tradycyjnego. A trzy następne oczekują na opinię etnograficzną. Prowadzi gospodarstwo rolno-agroturystyczne „Dereniówka”, które istnieje od 1947 roku. Jest kobietą przedsiębiorczą, bo jak mówi samo życie ją tego nauczyło. Nie boi się wyzwań, nie zamyka na świat.

Marzena Wozińska z Cigacic osiem lat temu wpadła na pomysł, aby przygotować przedstawienie dla dzieci. Wtedy nie miała pojęcia, że właśnie rodzi się Teatr Wielki w Cigacicach. – Bardzo się cieszę, że zapalona przeze mnie iskierka zmieniła się w „hulające żywioły” w postaci teatru – wyznaje pani Marzena. – Za osiągnięcie mogę uznać salwy śmiechu, jakimi raczyli nas widzowie podczas naszych występów. Zawodowo pracuję z dziećmi i daje mi to sporo radości i satysfakcji. W wolnych chwilach czytam książki, pływam i jeżdżę na rowerze, ale najbardziej lubię tworzyć teatr.

Agnieszka Skrzypczak-Męcfel z Gorzowa gdy miała 24 lata pracowała jako specjalista ds. marketingu i gastronomii w Hotelu „Gorzów”. W tym czasie także zdobyła wykształcenie wyższe na Uniwersytecie Szczecińskim. Po trzech latach zwolniła się, aby otworzyć własną działalność gospodarczą. I w 2009 roku otworzyła restaurację „Marmi”, która działa do dzisiaj i przynosi dochody. Jest także menadżerem Karczmy „Pod łosiem” w Wawrowie koło Gorzowa. Pani Agnieszka nie jest obojętna na krzywdę innych. Ostatnio zorganizowała koncert charytatywny dla chorej dziewczynki.

 

 Źródło: Gazeta Lubuska 07.03.2013r.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress