Cigacicki teatr Kamysa w kabaretowym lumpeksie

Posted by on May 12, 2013

3Katecheci, maturzyści, sędziowie, poloniści, kamieniarze. Co ich łączy? A to, że mieszkają w Cigacicach i po godzinach grają w Teatrze Wielkim pod wodzą kabareciarza Dariusza Kamysa. W niedzielę zapraszają na swoją kolejną, siódmą już premierę. Tym razem zajrzą w głąb “Kabaretowego second-handu”.

Teatr Wielki “straszył już” pełnym czarnego humoru spektaklem “Potwory z Cigacic”. Później, w programie “Groch z kapustą” poszedł w szerszą tematykę. Tym razem wyszukuje archiwalne kabaretowe hity. Prezentuje je w zupełnie nowych aranżacjach i opatruje tytułem “Kabaretowy second-hand”. – Wielu z nas korzysta z second-handów. Można tam znaleźć naprawdę wyjątkowe perełki, które na długo nas zachwycą – porównuje Marzena Wozińska, aktorka Teatru Wielkiego. W programie znalazły się więc m.in. “Babę u lekarza” Zofii Merle i Stanisława Tyma i “Drzwi” Kabaretu Moralnego Niepokoju. Aktorzy-amatorzy pośmieją się też ze znanych postaci, np….z Hitlera. Za Kabaretem Potem, oczywiście.
Cigacicki Teatr Wielki liczy obecnie 15 osób. Zespół tworzą m.in. kamieniarz, opiekun portu w Cigacicach, sędzia, konserwator urządzeń biurowych, anglista, producent kominków, katecheta, maturzysta, dyrektorka szkoły. Grają pod czujnym okiem Darka Kamysa, aktora dawnego kabaretu Potem (dziś formacja Hrabi). Po godzinach wszyscy spotykają się na próbach w miejscowej szkole podstawowej. Tam też, w najbliższą niedzielę (13 maja), zapraszają na siódmą premierę programu “Kabaretowy second-hand”. Aktorzy zagrają dwukrotnie: o godz. 17 i 19.30. Cegiełki-wejściówki, w cenie 10 zł, można kupić w sekretariacie szkoły. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby podstawówki.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress