Teatr Wielki z Cigacic gra już od dekady! Premiera na jubileusz

Posted by on Mar 15, 2015

 grupowe3

 

Księgowy, nauczyciel, policjant i inni, czyli aktorzy amatorzy pod kierownictwem kabareciarza Dariusza Kamysa utworzyli we wsi Cigacice Teatr Wielki. W miejscowej podstawówce rozśmieszają spektaklami już od dziesięciu lat. Na jubileusz przygotowali kolejną premierę. Grają dwa razy, bo zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania

 

Tworzą rzeczy niezwykłe, a bilety na ich występy sprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Są laureatami nagrody w Ale Sztuka!, plebiscycie trzech lubuskich redakcji.

Zespół tworzą mieszkańcy Cigacic, którym po godzinach chce się grać. Pracują na etatach jako nauczyciele, księgowi, policjanci. Na występach zamieniają się w zwierzęta sceniczne. Widać, że teatrem znakomicie się bawią.

Ciężko się dziwić, mają znakomitego przewodnika. Spektakle reżyseruje Dariusz Kamys z formacji Hrabi, niegdyś członek legendarnego kabaretu Potem.

Teatr Wielki z Cigacic ma w repertuarze głównie przedsięwzięcia kabaretowe. Aktorzy odkopują teksty potemowców i innych znanych kabaretów, adaptują je po swojemu i wystawiają. Nie stronią od czarnego humoru, jakim kipiał np. ich program “Potwory z Cigacic”. To zbiór upiornych skeczy, wśród których znalazły się m.in. “Frankenstein”, “Śmierć w malinach”, “Dziecko Rosemary”, “Prosektorium”.

Teatr Wielki z Cigacic 10-lecie. Premiera spektaklu “Skecze i cytaty” w reżyserii Dariusza Kamysa. Przedstawienie w piątek (13 marca) o godzinie 17.30 oraz 20.00 w sali lustrzanej Szkoły Podstawowej w Cigacicach. Wejściówki-cegiełki po 15 zł.
Źródło: Gazeta Wyborcza 12.03.2015

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress