Potwory z Cigacic. Sprawdź, może ich znasz

Posted by on Apr 5, 2010

23Amatorski Teatr Wielki w Cigacicach pod przewodnictwem kabareciarza Dariusza Kamysa przygotował kolejną, piątą już premierę. Tytuł najnowszego spektaklu to “Potwory z Cigacic”.

– Przeniesiemy widzów w świat wampirów, czarownic i duchów. Będziemy straszyć, ale oczywiście przy pomocy śmiechu, humoru i zabawy – zapowiada Marzena Wozińska, aktorka Teatru Wielkiego.

Spektakl “Potwory z Cigacic” to zbiór scenariuszy i skeczy różnych kabaretów. Nie mogło więc zabraknąć zapożyczeń z genialnego programu kabaretu Hrabi “Dracula”. Aktorzy przygotowali scenki o iście diabolicznych tytułach, m.in. “Frankenstein”, “Śmierć w malinach”, “Prosektorium”, “Książę ciemności”.

 W sztuce występuje ponad 20 aktorów amatorów, mieszkańców Cigacic, Sulechowa i okolic. – To ludzie, którzy na co dzień pracują w różnych zawodach. Po godzinach grają w teatrze. I to jest fantastyczne, że można przyjść na premierę i podglądać w zupełnie innej, niecodziennej roli swojego sąsiada czy kolegę z pracy – opowiada Wozińska.

Aktorzy zagrają dwa razy, najpierw o godz. 17, później o 19. Wstęp kosztuje 10 zł. – Cały dochód z biletów będzie przeznaczony na szkołę podstawową w Cigacicach – mówi aktorka Teatru Wielkiego. Premiera odbędzie się w szkole podstawowej w Cigacicach przy Placu Szkolnym 10.

W ub. roku teatr wystawiał “Miłość potrafi zaskoczyć” – zbiór skeczy opartych na scenariuszach kabaretu Potem.

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress