Teatr Wielki w Cigacicach otrzymał nagrodę Prezydenta RP

Posted by on May 30, 2015

Teatr Wielki w Cigacicach otrzymał Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna. Wyniki trzeciej edycji konkursu ogłoszono 27 maja w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

1Statuetkę z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała Marzena Wozińska – założycielka teatru. Wraz z nią na uroczystości był aktor Teatru Wielkiego – Marek Szumski.
Kapituła doceniła teatr za długoletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz za działania społeczne. Podkreśliła, że inicjatywa jest nowatorska i efektywna oraz stanowi wzór do naśladowania.

– Cieszymy się, że nasze działania docenił Prezydent RP Bronisław Komorowski. Jest to niezwykłe wyróżnienie, które traktujemy jako ogromny sukces – podkreśla Marzena Wozińska. – Na pewno będziemy kontynuować podjętą inicjatywę, bo taka nagroda motywuje do dalszego działania, a zespół tworzą ludzie ze społecznym zacięciem i wielkim zapałem. Wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i wspierali nas, dziękujemy za zaangażowanie i dobre słowo.

Nagroda Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została ustanowiona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 r. Przyznawana w trzech kategoriach:
Wspólnota Obywatelska, Partnerstwo Samorządów i Obywatelska Inicjatywa Lokalna.

Po trzech nominowanych w każdej kategorii wskazała Kapituła – pod przewodnictwem prof. Jerzego Regulskiego, na podstawie oceny 197 zgłoszonych wniosków. Zwycięzców wskazał Prezydent RP.

Źródło: Gazeta Lubuska, 30 maja 2015

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress