Teatr Wielki z Cigacic z nagrodą prezydenta RP!

Posted by on May 30, 2015

Cigacicka formacja teatralna otrzymała Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna. Wyniki trzeciej edycji konkursu ogłoszono 27 maja podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim zorganizowanej z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Nagrodę wręczył Bronisław Komorowski.

1Nagroda Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została ustanowiona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 r. Przyznawana w trzech kategoriach: Wspólnota Obywatelska – dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestnictwo w realizacji zadań publicznych; Partnerstwo Samorządów – dla jednostek samorządu, które będą ze sobą najefektywniej współpracować i wykształcą wzory działań dla innych; Obywatelska Inicjatywa Lokalna – dla organizacji obywatelskich lub poszczególnych osób, które w szczególny sposób zasłużą się w pracy na rzecz dobra wspólnego.

I właśnie w tej ostatniej triumfował Teatr Wielki z Cigacic. Statuetkę z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała Marzena Wozińska- założycielka teatru. Wraz z nią na uroczystości był aktor Teatru Wielkiego Marek Szumski.

– Cieszymy się, że nasze działania docenił prezydent RP Bronisław Komorowski. Jest to niezwykłe wyróżnienie, które traktujemy jako ogromny sukces. Na pewno będziemy kontynuować podjętą inicjatywę, bo taka nagroda motywuje do dalszego działania, a zespół tworzą ludzie ze społecznym zacięciem i wielkim zapałem – mówią aktorzy.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP (Eliza Radzikowska-Białobrzewska)

Źródło: Gazeta Wyborcza, 30.05.2015

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress