Zespół

Dariusz „Kamol” Kamys – REŻYSER
Artysta kabaretowy- założyciel kabaretu POTEM, HiFi oraz HRABI. Od kilku lat mieszkaniec Górzykowa (wcześniej Cigacic) zaangażowany w życie swojej miejscowości. Od początku włączył się w tworzenie Teatru Wielkiego w Cigacicach. Reżyseruje spektakle, wybiera repertuar, udziela profesjonalnych rad i wskazówek. To on wymyślił nazwę grupy. Zderzenie słów „wielki” i “Cigacice” wydało mu się komiczne.
W Teatrze Wielkim od 2005r.

 

Marzena Wozińska – nauczycielka nauczania początkowego w cigacickiej szkole. Jeszcze do niedawna mieszkanka Babimostu, obecnie Sulechowa. Lubi, kiedy coś się dzieje, lubi być z ludźmi. Założyła Babimojski Klub Rowerowy. Fanka stepu, spinningu, aerobiku. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką powołania Teatru Wielkiego. „Dyrektor” techniczny. Zwołuje próby, okropnie pogania do nauki ról, przypomina członkom o spotkaniach i czuwa nad ich przebiegiem. Dba o kontakt z mediami, gromadzi materiały o zespole. Przed każdą premierą ma sen pt. „będzie klapa”, który na szczęście się nie sprawdza. Przed występem czuje pozytywną tremę.
W Teatrze Wielkim od 2005r.

 

Beata Chodacka – mieszkanka Cigacic. Od wielu lat związana z zawodem nauczyciela. Najpierw pracowała w Przedszkolu w Cigacicach, gdzie przez 7 lat pełniła funkcję dyrektora. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej jako wychowawca świetlicy i nauczyciel przedszkola. Matka trójki dzieci, od 2009r. młoda babcia. Członek Rady Sołeckiej wsi Cigacice.

W Teatrze Wielkim od 2006r.

 

 

Marek Góralski młody, wiecznie uśmiechnięty i przeważnie zmęczony. Studiuje prawo. W głębi duszy marzy o podboju świata, ewentualnie układu słonecznego. Wciąż niezaprzeczalnie najmłodszy aktor teatru, przynajmniej ciałem. Lubi muzykę. Nie istotny jest gatunek byle by była dobra. Czyta mnóstwo nudnych starych książek. Zwykle gra syna. W Teatrze Wielkim od 2013r.

 

 

Wojciech Góralski – debiutował w „Potworach z Cigacic”. Po udanym przedstawieniu pozostał w szeregach Teatru na dłużej. Uwielbia aktywny wypoczynek, podróże, sport, teatr, kabaret i muzykę, która towarzyszy mu w każdej wolnej chwili. Absolwent Animacji Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskimi, aktualnie student Uniwersytetu Wrocławskiego. Chociaż życie prywatne i zawodowe wywiało go do stolicy Dolnego Śląska, to lokalny patriotyzm nadal trzyma w Teatrze Wielkim.
W Teatrze Wielkim od 2009r.

 

 

Łukasz Kalinowicz – jeden z młodszych członków Teatru Wielkiego. Absolwent teologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2000r. mieszkaniec Górek Małych koło Cigacic. Spokojny, wyważony, dokładny, solidny. Koneser wrażeń koncertowych, dobrej muzyki oraz kabaretów. Lubi jazdę na rowerze.
W Teatrze Wielkim od 2007r.

 

 

Arletta Kobyluk – nauczycielka nauczania zintegrowanego. Od początku zawodowej pracy związana z Cigacicami. Jest opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Matka dwójki dzieci. Sama projektuje i wykonuje stroje, w których występuje na scenie.
W Teatrze Wielkim od 2005r. z przerwą w 2012r.

 

 

Jacek Marcinkiewicz – z wykształcenia elektronik prowadzący własną firmę zajmującą się montażem systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, domofonów, kontroli dostępu itp. Uwielbia wszystko związane z wodą – nurkuje, żegluje, pływa a przede wszystkim łowi ryby. Od kilku lat jest sołtysem Górek Małych.
W Teatrze Wielkim od 2012r.

 

Mariusz Mazurek – z wykształcenia jest inżynierem budownictwa, zawód wykonywany  to rzeczoznawca majątkowy ds. wyceny nieruchomości. Jest fanem piłki nożnej. Biega regularnie dla sportu oraz organizuje rekreacyjne rodzinne wycieczki rowerowe. Sołtys miejscowości Górzykowo. Uczestnik scholi muzycznej prowadzącej śpiew w kościele parafialnym w Cigacicach. Wraz z małżonką Anną członek wspólnoty katolickiej Ruchu Światło – Życie dla rodzin katolickich tzw. Domowy Kościół.
Człowiek delikatny, nieśmiały, ale na scenie prawdziwy aktor.
W Teatrze Wielkim od 2005r.

 

 

Halina Nałęcz – nauczycielka języka polskiego. Mieszkanka Cigacic, od wielu lat związana ze Szkołą Podstawową w Cigacicach. Prowadzi kółko teatralne dla dzieci. Doświadczenie i praktykę wykorzystuje na scenie Teatru Wielkiego. Osoba z najlepszą dykcją. Uwielbia teatr, toteż nie opuszcza prób, a na scenie czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie.
W Teatrze Wielkim od 2005r.

 

Marek Piekarski – jeden ze starszych członków grupy. Pomaga w firmie syna zajmującej się budową kominków. Najbardziej obeznany ze sceną. „Przygodę” zaczął już w wieku 12 lat występując w szkolnym teatrzyku. W tym samym czasie prowadził też poranki młodzieżowe W Hali Ludowej w Zielonej Górze, gdzie zarabiał po 40 zł, a ciastko z kremem kosztowało wtedy 2 zł. Kiedy miał 17, lat trafił do zespołu bigbitowego, pisał dla nich teksty. Teksty okazały się na tyle trudne, że sam musiał je śpiewać i został wokalistą. Z zespołem trafił do Cigacic, gdzie przygrywali ludziom do tańca w czasie pewnego Sylwestra. Wtedy poznał swoją żonę i osiadł w Cigacicach na dobre. Marek jest jednym z najbardziej wyluzowanych członków zespołu. Tekstów uczy się na ostatnią chwilę, ale doskonale potrafi „rzeźbić” i „szyć” na scenie. Jest duszą towarzystwa, kawałami sypie jak z rękawa, nie bywa prawie nigdy smutny. W większości skeczy jest po prostu sobą.
W Teatrze Wielkim od 2006r.

 

Ewa Przybyła – Mężyńska – od kilku kadencji dyrektorka Szkoły Podstawowej w Cigacicach, plastyk i informatyk. W Cigacicach mieszka od urodzenia, radości i problemy wsi nie są więc jej obce. Integruje środowisko, wspiera wiele inicjatyw służących rozwojowi regionu. Współtwórczyni Stowarzyszenia Regionu Cigacic, autorka logo SRC.
W Teatrze Wielkim od 2005r.

 

 

Marek Szumski– mieszczuch, który na cigacickiej wsi odnalazł własne miejsce na ziemi, w Teatrze Wielkim natomiast odkrył swój aktorski, drzemiący do tej pory, talent. Z zawodu informatyk uwielbiający “robótki ręczne”, np. dłubanie w drewnie.

W Teatrze Wielkim od 2012r.

 

 

Grzegorz Tomoński – Malinowski – zawody ma właściwe dwa: z wykształcenia jest anglistą oraz plastykiem – ten ostatni zawód raczej niepraktykowany, a właściwie połączony z pierwszym  (np. rysuje dzieciakom komiks, żeby im angielski wytłumaczyć).  Do Cigacic sprowadził się cztery lata temu, (mieszczuch od urodzenia) szukając właśnie takiego  “prowincjonalnego” miejsca z jednym sklepem, jednym fryzjerem i …jednym teatrem 😉 Wcześniej  mieszkał w Torzymiu, w którym z żoną Asią prowadził galerię sztuki – pokazywali współczesne obrazy ludziom zupełnie ze sztuką nie związanym – jak sam mówi, zajęcie bardziej akrobatyczne niż artystyczne. Niegdyś w Cigacicach zorganizował wystawę swoich prac. Człowiek zabiegany, zapracowany, zawsze spóźnia się na próby. Świetnie zapamiętuje teksty. W Teatrze Wielkim od 2006r.

 

 

Helena Tylutka – sulechowianka, od kilkudziesięciu lat nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Cigacicach. Matka dwóch dorosłych synów. Miłośniczka ogrodu, hodowania kwiatków i warzyw. W wolnych chwilach oddaje się robótkom ręcznym oraz chadza z kijkami do Nordic Walking.
W Teatrze Wielkim od 2005r., z przerwą w 2012r.

 

 

Roman Włoch – najstarszy członek naszej grupy. Były właściciel zakładu kamieniarskiego, obecnie rencista po przebytych zawałach. Mieszkaniec Cigacic „od zawsze”. Ogromny społecznik, nic pozytywnego we wsi bez niego się nie dzieje. Współtwórca przystani dla małych statków nad Odrą. Roman jest działaczem WOPR, współtwórcą Stowarzyszenia Regionu Cigacic, Flisu Odrzańskiego w Cigacicach. Dawniej prezes klubu sportowego „Mewa”, członek zespołu rockowego. Na Romana zawsze można liczyć. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Jest niski, zabawnie wygląda zwłaszcza wtedy, kiedy na scenę wychodzi w towarzystwie najwyższego Pawła. Świetnie wykorzystuje teksty skeczy w życiu codziennym, wkomponowuje je zwłaszcza w rozmowach z innymi członkami grupy, którzy wiedzą co jest na rzeczy.
W Teatrze Wielkim od 2006r.

 

 

zbyszekrZbigniew Woźniak – sędzia sądu okręgowego, doktor nauk prawnych – nauczyciel akademicki. Mieszka w Górkach Małych koło Cigacice od 2009 r. Tuż po zamieszkaniu w tej uroczej okolicy przyszedł na spektakl “Potwory z Cigacic” i … go wciągnęło. Pasjonuje się żeglarstwem i sportami motorowymi. W weekendy można go zobaczyć szalejącego po bezdrożach na motocyklu enduro.
W Teatrze Wielkim od 2010r. z przerwą w 2014r.

 

 

LidkaLidia Wielesiuk z Cigacicami związana jest od urodzenia, ale mieszka tu od 2011 roku. Pracuje w Impresariacie Artystycznym, w którym poza różnymi koncertami i spektaklami organizuje również Zielonogórską Noc Kabaretową czyli Kabaretobranie. Pracę swą uwielbia, daje jej możliwość poznania osobiście idoli ze szklanego ekranu.Od dziecka pasjonuje się sportem: od pływania poprzez pięciobój, na ratownictwie wodnym kończąc. Obecnie skupia się na codziennym bieganiu, zwiedzając przy tym najpiękniejsze na świecie Cigacice i przyległe wioski.Jej motto życiowe ” Jeśli czegoś nie spróbujesz, nigdy sie nie dowiesz czy było warto!”.
W Teatrze Wielkim od 2016r.

 

MagdalenaMagdalena Bocer – specjalistka ds. kadr, pracownica Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Ma zmysł artystyczny i florystyczny. Zajmuje się codziennym wystrojem ołtarza w koście parafialnym w Cigacicach. Dekoruje również kościół z okazji ślubów, komunii. Zaopatruje znajomych w wiązanki, wieńce i dekoracje kwiatowe. Kocha kwiaty i Teatr Wielki.
W Teatrze Wielkim od 2006r. z przerwą od 2012r. do 2014r..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby, które występowały w Teatrze Wielkim w Cigacicach:
– Katarzyna Bemben
– Magdalena Bocer
– Radosław Bocer
– Irena Góralska
– Alicja Horbowa
– Agnieszka Kamys
– Mirosław Kędziora
– Katarzyna Kołakowska
– Wiesław Kołakowski
– Justyna Kruk
– Elżbieta Matan
– Lidia Pankowska
– Iwona Pierzchlewska- Tomaszewska
– Anna Rodak
– Jacek Szewczyk
– Paweł Witkowski
– Mariusz Ruge-Woźniak
– Waldemar Włodek

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress